Twój kurs    Kontakt    Galeria   

Czym jest Kurs Alpha?
Żadnych nacisków. Żadnej kontroli. Żadnych opłat.

Kurs Alpha stanowi serię spotkań, które w swobodny sposób zgłębiają podstawy wiary chrześcijańskiej. Powstał ponad 30 lat temu w Wielkiej Brytanii, a dziś działa w około 70 tysiącach kościołów, barach, kawiarniach i domach na całym świecie. Już 27 milionów ludzi na całym świecie przeszło Alphę!

Zwykle Alphę tworzy około dziesięć spotkań, obejmujących wspólny posiłek, krótki wykład i na koniec dyskusję, podczas której można wymienić się spostrzeżeniami, dotyczącymi wykładu, ale nie tylko. Można też zadać pytanie, które nas nurtuje, a którego być może nigdy nie wypowiedzieliśmy wobec innych. Dbamy o to, aby uczestnicy czuli się swobodnie, mogli wyrażać swoje zdanie lub opinie i nie być ocenianym. Można też nie mówić nic, jeśli nie mamy ochoty lub śmiałości. Wszystkie punkty programu kursu mają służyć zgłębianiu podstaw wiary chrześcijańskiej w sposób, w jaki być może nigdy jeszcze nie poznawałeś tematów wiary - w przyjaznym, szczerym i nieformalnym otoczeniu, przy kawie i herbacie.

Kurs Alpha jest naprawdę dla każdego. Każdego, kto szuka odpowiedzi na ważne pytania, ale też dla tego, kto poszukuje przyjaźni, spotkań w grupie lub choćby chce spędzić ciekawie wolny wieczór. Niejednokrotnie powody dla których osoby pojawiają się na kursie bywają różne, jednak po ukończeniu go dochodzą do wniosku, że czas jaki spędzili był ku ich zaskoczeniu bardzo dla nich owocny.

Dlaczego więc nie spróbować?
Możesz przyjść i zobaczyć jak to wygląda, a jeśli ci się nie spodoba nie wrócić już więcej bez tłumaczenia się. Nic nie tracisz :)

SpróbujAlpha Facebook